Koupila jsem tedy i plnou verzi i s rozšířením.
Už v základní verzi je několik variant výstřihů. Postup je ukázán vážně velice podrobně na názorných fotografiích. Příjemné je, že ve verzi pro domácí tiskárnu se díly živůtku pro každou velikost tisknou na samostatnou A4.
V samotném šití není žádná zrada. Přídavky jsou zahrnuté, všechno k sobě pasuje a i s podšívkou živůtku a nějakým ručním šitím se dají zvládnout během večera.
Velice brzy jsem proto začala přemýšlet o tom, jak si se střihem hrát dál. A tak vznikly i sýkorkové šaty, ušité z kusu lnu, který byl původně určený jen na polštáře.
Nejprve jsem si podle atlasu zvířat nakreslila sýkorku, a když jsem s ní byla jakž takž spokojená, vykopírovala jsem její obrysy na střihový díl vystřižený z pauzovacího papíru. Na látku jsem sýkorky přenášela pomocí krejčovského kopíráku (a trochu se u toho rozčilovala, ale povedlo se;).
Jak se vůbec vyšívá jsem zkoumala třeba na stránce Vyšívání online. Sýkorky byly totiž moje první pořádná výšivka, když vynechám nějaké ty ozdobičky larpových kostýmů nebo dětské vyšívání křížkem.
Pak jsem látku napnula na vyšívací rámeček a vzala si ji ještě s krabičkou starších bavlnek s sebou na dovolenou. Během času, kdy J. spala v hotelovém pokoji se mi povedlo sýkorky dokončit. Každá sice vypadá jinak, ale na první pokus mi to přišlo fajn.
Původně jsem chtěla vyšít i větvičku, ale pak jsem si práci zjednodušila a vynechala ji, asi bych nebyla schopná vyšít ji hezky. Ze stejného důvodu zůstaly nakonec sýkorky beznohé ;).
Po návratu domů přišlo na řadu stříhání a sešívání. Podšívka je recyklace jednoho starého polštáře ze sepraného bavlněného krepu.
Na závěr jsem se rozhodla dodat víc objemu sukni pomocí bavlněného šikmého proužku. Vzít jasně oranžový mi přišlo jako veselý detail.
A tady už jsou hotové šaty, velikost je 18-24 měsíců, takže si na ně J. ještě chvilku počká, ale myslím, že na pískovišti bude hvězda. :)
Žádné komentáře:
Okomentovat